Poradnik

 
Dla poczatkujących łuczników przygotowaliśmy zbiór podstawowych informacji. Przed rozpoczęciem nauki strzelania warto się z nimi zapoznać w naszej prezentacji:
Akademia Łuku Piotra Goneta

Kurs "Podstawy Łucznictwa"

 Zapisz się na kurs „Podstawy Łucznictwa” - jest to intensywny, 3 godzinny kurs łuczniczy w grupie maksymalnie 4 osobowej według autorskiej metody opracowanej przez Piotra Goneta. Kurs skierowany jest do osób rozpoczynających przygodę z łucznictwem. Jest to kurs praktyczny, mający na celu jak najszybsze wprowadzenie w świat bezpiecznego i poprawnego strzelania z łuku.

Podstawy łucznictwa to esencja wiedzy o łucznictwie, pierwszy krok na drodze do właściwego i poprawnego strzelania. Podczas tego intensywnego kursu, odbywającego się w grupie maksymalnie 4 osobowej staramy się w kompleksowy sposób omówić wszystkie najważniejsze zagadnienia związane z techniką strzelania. Łucznictwo jest sportem wysoce precyzyjnym, zatem ilość detali jaka składa się na dobry strzał jest duża. Wszystkiego nie sposób tutaj wymienić, ale podczas naszych zajęć dowiecie się wszystkiego co potrzeba, aby móc dołączyć do grupy szkoleniowej w naszym klubie, gdzie stała opieka doświadczonych kolegów daje gwarancję utrwalenia oraz rozwinięcia nabytych na kursie umiejętności i odruchów.

Akademia Łuku

 

Akademia Łuku skierowana jest do osób które z łuku jeszcze nie strzelają lub są początkującymi łucznikami. Uczestnicy przejdą kompleksowe szkolenie łucznicze według autorskiego programu Piotra Goneta. Akademia trwa dwa dni i pozwala na bardzo intensywne rozpoczęcie przygody z łucznictwem. Program Akademii jest bardzo obszerny i omawia szereg zagadnień związanych ze strzelaniem. 

Akademia jest rozbudowaną wersją kursu " Podstawy Łucznictwa". Program obejmuje strzelanie terenowe, a część zajęć odbywa się w lesie tak, aby wprowadzic adeptów w świat prawdziwego strzelania terenowego.

Grupa Szkoleniowa

 
Po zakończeniu kursu „Podstawy Łucznictwa” lub Akademii Łuku zapraszamy do kontynuowania nauki w grupie szkoleniowej.  Tutaj utrwalana i rozwijana jest technika i wiedza łucznicza. Pomagamy w doborze odpowiedniego sprzętu. Grupa ma zróżnicowany poziom – należą do niej zarówno początkujący, jak i zaawansowani łucznicy.
Grupa spotyka się dwa razy w tygodniu na treningu – raz w weekend, a raz w tygodniu po południu. Szczegóły w grafiku klubu.
 
W klubie istnieje możliwość wypożyczenia podstawowego zestawu łuczniczego: łuk, kołczan oraz strzały do codziennego strzelania zapewniają możliwość treningu 7 dni w tygodniu.

Klub CŁT

 
Klub Centrum Łucznictwa Tradycyjnego stanowi grupa łuczników w różnym wieku i o różnym stopniu zaawansowania, którą łączy wspólna pasja – strzelanie z łuku. Aby być członkiem klubu, należy posiadać własny sprzęt.
Członkowie klubu mają wyznaczone  dwa wspólne treningu  w tygodniu na terenie klubu ( zwykle w sezonie letnim także jeden w terenie). Ponadto do ich dyspozycji przez 7 dni w tygodniu jest strzelnica klubu (za wyjątkiem eventów i szkoleń, kiedy klub jest zajęty). Wówczas do ich dyspozycji pozostają dwa dodatkowe obiekty w okolicy – Ścieżka Łucznicza lub Strzelnica w Lesie Osobowickim.
Klub CŁT to silna grupa, której zawodnicy zajmują czołowe miejsca na zawodach w Polsce. Są to ludzie życzliwi, pomocni, którzy chętnie pomagają początkującym łucznikom. Dzięki zaangażowaniu swoich członów  Klub organizuje ciekawe turnieje i wydarzenia i  utrzymuje 3 strzelnice łucznicze na Osobowicach.
Copyright ©2019 Centrum Łucznictwa Tradycyjnego, All Rights Reserved.
Liczba odwiedzin: 170